SKT

Diniz Holding gurubunun ilk firması döner mil keçeleri alanında Türkiye'nin lider markası olan SKT'dir. Bir aile şirketi olan SKT 1955 yılında Bursa Sanayisi'nin önemli isimlerinden Süleyman Beltan, Kemal Coşkunöz ve Talat Diniz tarafından kurulmuş olup, sızdırmazlık elemanları üretimi yapmaktadır.

SKT, Bursa BTSO Organize Sanayi Bölgesi'nde 14.000 m2 kapalı alan üzerinde, 350 personeliyle başta otomotiv sektörü olmak üzere birçok sanayi koluna hizmet etmektedir. Başlıca ürünleri kauçuk ve PTFE dudaklı döner mil keçeleri, piston keçeleri, u-cup ve titreşim sönümleyicilerdir.

SKT, bünyesinde metal şekillendirme, metal yüzey işlem, kauçuk karışım hazırlama, yay üretimi, plastik enjeksiyon, PTFE takoz üretimi, kompresyon/transfer/enjeksiyon kalıplama gibi bir çok prosesi barındırmaktadır. Üretimde dikey entegrasyon, modern teknoloji, sürdürülebilir yüksek kalite ve sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiştir.

Türkiye'de ilk yağ keçesi ve elektrik motoru üretimi, ilk sentetik kauçuk kullanımı gibi Türk Sanayi'sine önemli yenilikler kazandırmış olan SKT, bu yenilikçi bilinçle 2015 yılında SKT Ar-Ge Merkezi'ni kurmuştur. SKT Ar-Ge, günümüzün artan teknik beklentilerini karşılayan malzeme, ürün ve prosesler geliştirmekte ve teknolojideki gelişimleri yakından izlemektedir.

BV'dan ISO/TS 16949 sertifikasına sahiptir.